Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Allianz Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Allianz Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Allianz sigorta değer kaybı, Allianz araç değer Hasar kaybı sorgulama – allianz sigorta değer kaybı talebi – allianz sigorta araç değer kaybı. Çift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir. İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir. Daha önceki yazılarımızda farklı sigorta şirketlerinden araç değer kaybın tazminatının nasıl anlatıldığını anlatmıştık. Bu yazımızda ise aracı hasara uğrayan bir kişinin araç değer kaybı tazminatını Allianz Sigorta A.Ş. ‘den nasıl alabileceğini anlatmaya çalıştık.

Allianz sigorta değer kaybı

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Araç değer kaybı kimlerden alınabilir? Araç değer kaybı kimlerden istenebilir? Araç değer kaybı sorumluları kimlerdir? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu yazımızda araç değer kaybının Allianz Sigorta Anonim Şirketi (A.Ş.)’nden nasıl tahsil edilebileceği ve bu tahsil sürecinin nasıl yaşanacağını açıklamaya çalışacağız.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kusurlu araç malikinin de Allianz Sigorta A.Ş.’ye veya başka bir sigorta şirketine aracını sigortalattığı varsayılmaktadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

Allianz araç değer Hasar kaybı sorgulama

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Allianz Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir. Araç Değer Kaybı Danışmanı, Türkiye’de faaliyette bulunana tüm sigorta şirketlerine karşı sizlerin uğramış olduğu zararların tazmini için yanınızdadır.

Allianz Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

Allianz her ne kadar Münih merkezli Alman bir sigorta şirketi olsa da Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir.  Allianz Sigorta A.Ş. ‘nin web sitesinden almış olduğumuz bilgilere göre şirketin Genel Müdürlüğü; Allianz Tower Küçükbakkalköy Mah. Kayışdağı Cad. No:1 34750 Ataşehir/İstanbul adresinde bulunmaktadır. Allianz Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası www.allianzsigorta.com.tr ; telefon numarası da 0850 399 99 99 ‘dur. İletişim bilgilerinin güncelliğini yitirmiş olabileceğinden şahsi başvuru yapacaksanız lütfen resmi web sitesi üzerinden teyit sağlayınız.

Gerçekleşen çift taraflı  trafik kazası sonrasında Allianz Sigorta A.Ş’ye şahsen başvuru yapabileceğiniz gibi ARAÇ DEĞER KAYBI DANIŞMANI olarak tarafımızdan müşavirlik ve danışmanlık hizmeti alarak tazminatınıza da kavuşabilirsiniz.

Allianz Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın Allianz Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır.

Allianz değer kaybı sorgulama nasıl yapılır ?

Allianz müşteri hizmetlerini arayarak veya Allianz sigorta websitesi üzerinden Allianz değer kaybı sorgulama yapılabilir.

Allianz sigorta araç değer kaybı nasıl hesaplanır ?

Gerçekleşen bir trafik kazası sonrasında araç değer kaybına Allianz sigortadan tahsil etmek için tarafımıza başvuru yaparak Allianz sigorta araç değer kaybı hesaplama işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

6 Yorum

  • Merhaba Sercan Bey,

   Gerçekleşen kazada %100 kusurlu olan taraf karşı taraf mıdır? Aracınızın hangi parçaları hasar gördü? Aracınızın kilometre ve rayiç bilgisi nedir gibi soruların cevaplarını öğrenmeden bu konuda bilgi vermemiz etik olmayacaktır. Bu çerçevede 0543 65 65 905 numaralı telefondan tarafımızla iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

   Saygılarımla

 • Merhaba,

  Benim kaskom Unico Sigorta. Aracımı kaskodan yaptırdım. 18.500TL fatura bedeli çıkmış. Karşı taraf %100 kusurlu. Allianz Sigorta’ya araç değer kaybı için başvuru yaptım ancak 38 gün olmasına rağmen ne arayan ver ne soran. Ben arıyorum cevap vermiyorlar. bir kere zar zor düşürdüm bu seferde daha hesaplamada deyip kestirip attılar. Benim ne yapmam gerek. Dava ise dava açacağım, şikayet edilecek neresi varsa başvuracağım. Bana lütfen yardımcı olunuz. Ben araç değer kaybından vazgeçtim sırf bu adamlarla uğraşmak istiyorum… Bana ulaşınız..

  • Merhaba Mehmet Ali Bey,

   Öncelikle kazanız için geçmiş olsun. Allah daha kötüsünü yaşatmasın.

   2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 97. maddesine göre araç değer kaybı tazminatı dahil olmak üzere maddi tazminatların kusurlu aracın sigortacısına başvuru yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde sigorta şirketince ödenmesi gerekmektedir. Ancak ne yazık ki uygulamada sigorta şirketleri araç değer kaybı tazminatlarını ödemekten kaçınıyor.

   Allianz Sigorta’nın da araç değer kaybı tazminatlarını ödemekten kaçındığı, işleri yokuşa sürdüğü, zaman zaman da eksik ödeme yaptığı bilinmektedir. Bu çerçevede sizlere danışmanlık hizmeti sağlayabiliriz. Lütfen 0543 65 65 905 numaralı telefondan tarafımızla iletişime geçiniz. Uzmanlarımız gerekli yardımı sizlere sağlayacaktır.

   Saygılarımızla

 • MERHABA,

  ARACIMA ALLIANZ SİGORTA’DAN TRAFİK SİGORTASI YAPTIRMIŞ BİR ARAÇ ÇARPTI. ARACIMDA 20 BİN TL’YE YAKIN HASAR KAYDI MEVCUT, ALLIANZ SİGORTADAN DEĞER KAYBINI NASIL ALABİLİRİM? YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

  • Sayın Özeşme,

   Öncelikle kazanız için geçmiş olsun temennilerimizi sunuyoruz. Karşı aracın gerçekleşen kazada kusuru mevcutsa ve hasarınız değer kaybını düzenleyen Genel Şartlardaki unsurlara uygun araç değer kaybı tazminatı alabilirsiniz. 20.000TL’lik hasar kaydı gerçekten çok yüksek bir tutar. Araç değer kaybınızı tahsil edebilmemiz için lütfen 0543 65 65 905 numaralı telefondan ya da araç değer kaybı başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçiniz. Uzmanlarımız gerekli çalışmaları yürütecektir.

   Saygılarımızla

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?