Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Ankara Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Ankara Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Çift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir. İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir. Bu yazıda araç değer kaybının  Ankara Sigorta- Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi‘nden alınabileceğini anlatmaya çalıştık.

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Araç değer kaybı kimlerden alınabilir? Araç değer kaybı kimlerden istenebilir? Araç değer kaybı sorumluları kimlerdir? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu yazımızda araç değer kaybının Ankara Sigorta- Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi’nden nasıl tahsil edilebileceğini açıklamaya çalışacağız.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kusurlu araç malikinin de Ankara Sigorta- Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi’ne veya başka bir sigorta şirketine aracını sigortalattığı varsayılmaktadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

Araç Değer Kaybı / Ankara Sigorta- Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Ankara Sigorta- Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Ankara Sigorta- Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi, Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

Ankara Sigorta – Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi Araç Değer Kaybı İletişim

Ankara Sigorta – Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi, İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Ankara Sigorta – Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi Genel Müdürlüğü; Kozyatağı Mahallesi Sarı Kanarya Sok. K2 Plaza No: 14 Kat: 8-9 Kadıköy / İSTANBUL  adresinde bulunmaktadır. Ankara Sigorta – Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi ‘nin resmi web sayfası www.ankarasigorta.com.tr ; telefon numarası da +90 (216) 665 85 00‘dir.

Ankara Sigorta – Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905  numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın Ankara Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır.

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

5 Yorum

 • Merhabalar, Şubat ayında aracıma park halindeyken çarpıldı. Karşı taraf %100 kusurlu olarak belirlendi. Suçlu araç sigorta şirketi Ankara Sigorta. Aracımın hasar kaybını karşılandı ama araç değer kaybı için herhangi bir işlem yapılmadı. Değer kaybını sigortadan tekrar talep edebilir miyim?

  • Merhabalar Elif Hanım,

   Kazanız için öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.
   Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin her bir yanında kazazedelere destek olmaya çalışıyoruz. Tabi ki araç değer kaybınızı talep etme hakkınız mevcuttur. Bununla ilgili olarak uzmanlarımız size destek sağlayacaktırlar. Lütfen 0543 65 65 905 numaralı telefondan bizimle iletişime geçiniz ya da başvuru formunu doldurunuz.

   Saygılarımızla

 • Sayın Araç Değer Kaybı Danışmanı,

  18.01.2019 tarihinde Nissan Juke 2017 model aracıma vurulup kaçıldı. Bunun üzerine polise şikayette bulundum ve bana çarpan araç bilgileri bulundu. Benim kaskom Doğa Sigorta’ydı, aracımı kaskodan yaptırdım. Karşı taraf vurup kaçtığından dolayı %100 kusurlu olarak tespit edildi. Karşı aracın sigortası Ankara Sigorta. Araç değer kaybı için şahsi olarak başvuru da bulundum ama bilgi almak için aradığımda herhangi bir geri dönüş alamıyorum. Bu aşamadan sonra nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Aracım yeni bir model olmasına rağmen kaza yüzünden değer kaybetti. Gerekli olduğu durumda elimde tüm evraklarım mevcut, hepsini sizinle paylaşabilirim. Geri dönüşünüzü bekliyorum.

  İyi Günler Dilerim

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?