Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Axa Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Axa Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Axa değer kaybı – Axa Sigorta Değer Kaybı Sorgulama. Çift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir. İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir.

Axa Değer Kaybı

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Araç değer kaybı kimlerden alınabilir? Araç değer kaybı kimlerden istenebilir? Araç değer kaybı sorumluları kimlerdir? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu yazımızda araç değer kaybının Axa Sigorta Anonim Şirketi (A.Ş.)’nden nasıl tahsil edilebileceğini açıklamaya çalışacağız.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

Axa Sigorta Araç Değer Kaybı Sorgulama

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Axa Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Axa Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir. AXA S.A., uluslararası Fransız yatırım, emeklilik ve sigorta grubu. Merkezi Paris’in 8. arrondissementinde bulunur. AXA bağımsız çalışan işletmeler konglomeratıdır, her ülkenin hukuk sistemine ve düzenlemelerine uymakla yükümlüdür. AXA her ne kadar Paris merkezli Fransız bir sigorta şirketi olsa da Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Axa Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Meclisi Mebusan Cad. No:15 34433 Salıpazarı, Beyoğlu, İstanbul, TÜRKİYE adresinde bulunmaktadır. Axa Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası www.axasigorta.com.tr ; kep adresi axasigorta@hs02.kep.tr ; telefon numarası da 0212 334 24 24 ‘tür.

Axa Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın Axa Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır.

Axa değer kaybı sorgulama nasıl yapılır ?

Axa müşteri hizmetlerini arayarak veya Axa sigorta websitesi üzerinden axa değer kaybı sorgulama yapılabilir.

Axa sigorta araç değer kaybı nasıl hesaplanır ?

Gerçekleşen bir trafik kazası sonrasında araç değer kaybına axa sigortadan tahsil etmek için tarafımıza başvuru yaparak axa sigorta araç değer kaybı hesaplama işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

10 Yorum

 • Sayın ilgili,

  Geçtiğimiz yaz sezonu tatilde Antalya/Belek’te aracımız bir kazaya karıştı. Aslen İstanbul’da ikamet ediyoruz. Karşı taraf yüzde yüz kusurlu benim aracım 2016 model ford mondeo daha önce bir kazası yoktu ve 55.000 km’de. Sigorta şirketim allianz sigorta kaskom ise mapfre sigorta idi. Karşı tarafın sigortası axa sigorta idi. Şimdi biz aracımızın değer kaybını almak istiyoruz. Yardımcı olursanız seviniriz.

  • Merhaba Ahmet Bey,

   Kazanız için öncelikle geçmiş olsun.
   Aracınız için araç değer kaybı hesaplaması yapılması muhtemeldir Ancak; Aracınızın değer kaybı için gerekli çalışmaları yürütebilmemiz için bir takım bilgi ve belgelere ihtiyacımız bulunmaktadır. Aracınızın Araç değer kaybı için Axa Sigorta A.Ş.’ye başvuruda bulunacak ve daha sonra yargılama sürecine geçilecektir. Lütfen sağ üst kenarda bulunan iletişim formunu doldurunuz veya 0543 65 65 905 numaralı hattan uzmanlarımıza ulaşınız ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu(https://degerkaybidanismani.com/arac-deger-kaybi-basvurusu/) sayfasında bulunan formu doldurunuz.

  • Ahmet Bey ile iletişime geçilmiş olup, taraflar arasında anlaşmaya varılmıştır.
   Tarafımızca AXA Sigorta’dan araç değer kaybı tahsili için gerekli işlemler başlatılmıştır.

   Saygılarımızla
   Araç Değer Kaybı Danışmanı

 • Merhaba,

  Geçtiğimiz Nisan ayında park halindeki aracıma vurdular. Aracım onarımdan çıktıktan sonra ben de karşı tarafın kyani yüzde yüz kusurlu olan aracın sigortacısı olan AXA SİGORTA ‘ya yazılı olarak başvurdum. Ancak bana yalnızca 800,00 Tl ödeme yaptılar. Benim aracım 2016 model Honda Cıvıc ve kaza tarihinde 35.000 km’deydi. Bana yardımcı olur musunuz?

  • Merhaba Hüseyin Bey,

   Öncelikle kazanız geçmiş olsun. Sanıyoruz ki siz bizzat AXA sigorta anonim şirketine yazılı başvuruda bulunumuşsunuz ve size yapılan ödemenin eksik olduğundan yakınıyorsunuz. Size en iyi şekilde yardımcı olabilmemiz için elinizdeki tüm bilgi ve belgeleri incelememiz gerekiyor. Bu sebeple lütfen https://degerkaybidanismani.com/arac-deger-kaybi-basvurusu/ adresinde bulunan başvuru formunu doldurunuz ya da 0543 65 65 905 numaralı telefon ile bizimle iletilşime geçiniz veya yukarıda bulunan iletişim formunu doldurunuz. Uzmanlarımız size en kısa sürede dönüş yapacaktır.

   Araç Değer Kaybı Danışmanı
   Saygılarımızla

  • Hüseyin Bey ile iletişime geçilmiş olup, taraflar arasında anlaşmaya varılmıştır.
   Tarafımızca AXA Sigorta’dan araç değer kaybı tahsili için gerekli işlemler başlatılmıştır.

   Saygılarımızla
   Araç Değer Kaybı Danışmanı

 • Merhabalar
  06/02/2018 tarihinde küçük çapta maddi hasarlı kaza yapmış bulunmaktayız. kazaya karışan karşı tarafın sürücüsü polis tutanaklarında % 100 kusurlu olarak görünüyor. 2016 model Peugeot Bipper model aracımızı yaptırdık buruya kadar tamam, fakat değer kaybı için Axa sifortaya 08/03/2018 tarihinde sigorta şirketince hazırlanmış belgeleri gargo ile gönderdim ve 09/03/2018 tarihinde teslim almışlar. karayolları trafik kanununa göre 15 gün olan yasal sürede dolmasına rağmen tarafıma her hangi bir ödeme yapılmadı. aracımda meydana gelen değer kaybının ödenmesine nasıl sağlarım.
  bana yardımcı olurmusunuz?
  Saygılarımla

 • Merhaba,

  Axa Sigorta’ya araç değer kaybı için başvuru yaptım. 25 gün oldu hala bir ödeme yapmadılar. Telefonda da bilgi vermiyorlar. Aracım 2017 model Hyundai Tucson 4×4 . Kazada sağ iki kapı hasar gördü. Yardımlarınızı rica ediyorum.

  • Merhaba Ahmet Bey,

   Kazanız için öncelikle geçmiş olsun temennilerimizi sunuyoruz. Aracınızda ciddi bir hasar gerçekleşmiş. Karayolları Trafik Kanunu 97. maddeye göre kusurlu araç sigortasına başvuru yapıldıktan sonraki 15 gün içerisinde ödeme yapılması gerekmektedir. Bahsettiğiniz üzere başvurunuzun üzerinden 25 gün geçmiş ise Axa sigorta şirketi temerrüde düşmüş demektir. Araç değer kaybı için Axa Sigortaya dava açılabilir. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. 0543 65 65 905 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

   Saygılarımızla

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?