Araç Değer Kaybı Başvuru Dilekçesi Örneği 2021 Değer Kaybı Dilekçesi - Araç hasar beyan dilekçesi örneği - hasar beyan dilekçesi örneği

Araç Değer Kaybı Dilekçesi 2024 PDF, Word

Araç Değer Kaybı Dilekçesi 2024 örneği bu yazımızda paylaşılmıştır. Araç değer kaybının sigorta şirketince ödenmesi için sigorta şirketine bir başvuru gerçekleştirmek gerekmektedir. Bu başvuruya ilişkin örnek araç değer kaybı başvuru dilekçesi aşağıdadır. Aşağıda bulunan araç değer kaybı başvuru dilekçesi tarafımızca hazırlanmış bir örnek olup herhangi bir hukuki sorumluluk tarafımızca kabul edilmemektedir. Hemen bizi arayın 0543 65 65 905 ve uzmanlarımızla görüşün!

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Araç Değer Kaybı Dilekçesi Örneği 2024

……………………..SİGORTA ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Başvuran: Ad Soyad
TC           :  1111111111111
Adres      :

Konu       : 34 xx 0000 plakalı araç sürücü Ad Soyad’ın aracıma çarpması neticesinde araçta ortaya çıkan değer kaybı tutarında maddi tazminatın ödenmesi talebidir.

Kusurlu Araç Bilgileri
Plaka No:
Poliçe No:
Poliçe Tarihleri:
Kaza Tarihi:

Açıklamalar:

Olay tarihinde ……… plakalı araç sürücüsü, ……..plakalı aracıma çarparak aracımın maddi hasara uğramasına ve dolayısıyla araç değer kaybı oluşmasına neden olmuştur. İncelenen TRAMER kayıtlarına göre, iş bu kazada  ……v plakalı araç sürücüsünün, kazanın oluşmasında ve dolayısıyla aracımda oluşan hasar ile buna bağlı olan araç değer kaybında %100 oranında kusurlu olduğu tespit edilmiştir.

2198 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ile Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği ve diğer alt mevzuat gereğince aracımda oluşan araç değer kaybından, kazada kusuru bulunan ……. plakalı araç adına, kaza tarihinde geçerli olan, ……… nolu ZMM sigortasını düzenlemiş bulunan sigorta şirketiniz sorumludur.

Talep- Sonuç: Yukarı belirtilen nedenlerle, mevzubahis kazada, aracımın değer kaybına uğramış olması sebebiyle, uğramış olduğum maddi zararın, poliçe limitleri dahilinde 15 gün içinde belirtmiş olduğum banka hesabına ödenmesini talep eder; aksi takdirde aleyhinize diğer kanuni yollara başvuracağımı ihtar ederim. TARİH

Ad Soyad
İmza

EKLER:

  1. Kaza Tespit Tutanağı
  2. Onarım Faturası
  3. Kaza ve Onarım Fotoğrafları
  4. Ruhsat Fotokopileri
  5. Tramer Kayıtları
  6. Kusurlu Karşı Araç Sigorta Poliçesi

Burada paylaşılan araç değer kaybı başvuru dilekçesi örneği mağdurlara yalnızca yol göstermesi için paylaşılmıştır. Öyle ki araç değer kaybı tazminatı tahsil süreci oldukça teknik yönleri içerisinde barındırmaktadır. Hal böyle iken süreç hafife alınmamalı profesyonel bir ekip tarafından takip edilmeli, danışmanlık hizmeti alınmalıdır. Araç değer kaybı zamanaşımı başlıklı yazımızı okudunuz mu?

Değer Kaybı Başvuru Formu

Dilekçe İle Değer Kaybı Alabilir Miyim?

Araç Değer Kaybı Dilekçesi her ne kadar burada paylaşılsa da süreç bu dilekçenin verilmesinden ibaret değildir. Trafik kazası gerçekleştikten sonra hasaraya uğrayan aracın onarımı sağlanmalıdır.

Onarım sürecinde hasar ve onarım aşamaları karayolları motorlu araçlar alanında uzman eksper tarafından takip edilmeli ve belgelendirilmelidir. Bunun sonucunda Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak tarafımızca araç değer kaybı raporu yazdırılmaktadır. Bu rapor ile araç değer kaybı başvurusu dilekçesi uzman ekibimizca hazırlanıp sigorta şirketine başvuru yapılmaktadır.

Sigorta şirketlerinin yasal süresi içerisinde ödeme yapmaması veya eksik ödeme yapması halinde Araç Değer Kaybı Dilekçesi hazırlanarak Sigorta Tahkim Komisyonu nezdinde araç değer kaybı davası açılmaktadır.

Neden Araç Değer Kaybı Danışmanı ile Çalışmalıyım?

Sigorta şirketlerinin her birinin ticari şirket olduğu, tacir olduğu başka bir ifade ile kar amacı güttükleri unutulmamalıdır. Hal böyle iken sigorta şirketleri araç sahiplerinin gerçekleştirdiği vekilsiz, raporsuz sadece dilekçe bulunan başvuralarda ya tamamen talebi reddetmekte ya da gerçek değer kaybının %30’unu %40’ını vatandaşa ödeyerek adeta sus payı ödemesi gerçekleştirmektedir.

Gerçek değer kaybının ne kadar olduğunu bilmeyen araç sahipleri az da olsa para almış olduğundan dava açmamakta zararlarını tazmin edememektedirler. Nihayetinde ise sigorta şirketleri herbir geçen gün sonunda karlarını arttırmış olmaktadırlar. Bu ve benzeri süreçlerin yaşanmaması için Değer Kaybı Danışmanı ile çalışılmasında oldukça önem vardır.

Değer Kaybı Danışmanı uzman kadrosu ile araç değer kaybı tazmin ve tahsil sürecini sizin adınıza baştan sona eksiksiz olarak takip ederek tazminatınıza eksiksiz ve tam olarak kavuşmanızı sağlayacaktır. Hemen bizi arayın 0543 65 65 905!

Araç değer kaybı başvuru dilekçesi örneği nasıl doldurulur?

Araç Değer Kaybı Başvuru Dilekçesi Örneği doldurulurken aracın poliçe ve plaka bilgileri ile kazaya ilişkin bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Araç değer kaybı dilekçesi nasıl yazılır?

Araç değer kaybı dilekçesinde başvurucunun kişisel bilgileri kazaya karışan araçların bilgilerinin eksiksiz bulunması gerekmektedir.

Araç değer kaybı başvuru dilekçesi nereye verilir?

Araç değer kaybı başvuru dilekçesi kusurlu olan aracın sigorta şirketine verilir.

İlgili Makale: Anadolu Sigorta Araç Değer Kaybı

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?