Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Eureko Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Eureko Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Kaza yapan araçların değeri kaza yapmayan araçlara oranla bariz bir şekilde azalmaktadır. Bu da kazada kusuru olmayan araç sahibinin belirli bir oranda zarara uğraması anlamına gelir. İşte bu nedenle araç değer kaybının kazaya yol açan araç sahibi ya da araç sürücüsü tarafından tazmin edilmesi zorunludur. Araç değer kaybının temini konusunda atılması gereken ilk adım araç değer kaybı ekspertiz raporu çıkartılmasıdır.

Araç Değer Kaybı Eureko Sigorta A.Ş’den tahsil edilebilmesi İçin Ekspertiz Raporu Nasıl Alınır?

Araç Değer Kaybı Eureko Sigorta A.Ş’den tahsil edilebilmesi için hasarı ve kaybı gösteren ekspertiz raporu olmalıdır. Araç değer kaybı raporu çıkartmak için yapılması gereken tek şey hasarlı aracın sahibinin en yakın olan sigorta acentesini ziyaret ederek bilirkişi aracılığına başvuruda bulunmaktır. Bu başvurunun ardından bilirkişi tarafından (düzenlenen raporun resmi mahkemede kabul edilebilmesi için hazırlayan kişinin lisans düzeyinde eğitim veren sigorta eksperliği bölümlerinden mezun olmaları ve mesleki deneyime sahip olmaları şartı bulunmaktadır) araç değer kaybı bilirkişi raporu düzenlenerek bu raporda belirlenen tutar üzerinden tazminat talep etme hakkına kavuşmuş olunur. Araç Değer Kaybı Eureko Sigorta A.Ş’den tahsil edilebilmek adına alınan ekspertiz raporu ile beraber tüm evrakların içerisinde olduğu bir dosya hazırlanmalıdır. Bu dosyanın içerisine aşağıda yer alan evrakları koyularak bir dosya oluşturulmalıdır.

  • Kaza yapılan tarihte geçerli olan zorunlu trafik sigortası poliçesi (aslı ve fotokopisi)
  • Kaza tespit tutanağı (aslı ve fotokopisi)
  • Eksper tarafından hazırlanan eksper raporu (2 adet)

Araç Değer Kaybını Kim Öder?

Araç değer kaybının tazmini için ilk muhatap sigorta şirketidir. Eğer kusurlu tarafın sigorta poliçesi Euroka Sigorta A.Ş.’ye ait ise araç değer kaybı Euroka Sigorta tarafından ödenir. Sigorta şirketine yapılan dilekçeli başvurunun 15 gün sürecek cevap süresi vardır. Başvuru reddedilirse avukat tutularak resmi süreci başlatmak gerekir ve bu şekilde araç değer kaybını tazmin edilebilir.

Araç Değer Kaybı – Eureko Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Eureko Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Eureko Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

Eureko Sigorta Araç Değer Kaybı İletişim

Eureko Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Eureko Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü;Altunizade Mahallesi Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:20 34662 Üsküdar / İstanbul adresinde bulunmaktadır. Eureko Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası www.eurekosigorta.com.tr; telefon numarası da 0850 222 66 60 ‘dir. 

Eureko Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın Eureko Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır.

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?