Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Mapfre Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Mapfre Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Çift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir. İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir. Bu yazıda araç değer kaybının Mapfre Sigorta A.Ş. ‘den alınabileceğini anlatmaya çalıştık.

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Araç değer kaybı kimlerden alınabilir? Araç değer kaybı kimlerden istenebilir? Araç değer kaybı sorumluları kimlerdir? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu yazımızda araç değer kaybının Mapfre Sigorta Anonim Şirketi (A.Ş.)’nden nasıl tahsil edilebileceğini açıklamaya çalışacağız.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kusurlu araç malikinin de Mapfre Sigorta A.Ş.’ye veya başka bir sigorta şirketine aracını sigortalattığı varsayılmaktadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

Araç Değer Kaybı – Mapfre Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Mapfre Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Mapfre Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

İletişim

Mapfre Sigorta her ne kadar Webster, Massachusetts merkezli Amerikan bir sigorta şirketi olsa da Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Mapfre Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Torun Center, Fulya Mahallesi, Büyükdere Cad. No: 74/D Şişli / İstanbul  adresinde bulunmaktadır. Mapfre Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası www.mapfre.com.tr ; telefon numarası da 0850 755 0 755 ‘dir.

Mapfre Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın MAPFRE Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

5 Yorum

 • Merhaba,

  Ben Muğla’da ikamet ediyorum. Muğla Aydın yolunda geçtiğimiz ay kaza yaptık. Polis kaza tutanağında beni yüzde yirmiş beş kusurlu buldu. Karşı taraf ise yüzde yetmişbeş kusurlu oldu. Karşı tarafın sigortası Mapfre Sigorta. Mapfre sigorta benim aracımın hasarının yüzde yetmiş beşlik kısmını karşıladı. yirmibeşlik kısmı ise benim kendi kaskom olan axa sigorta karşıladı. Ben Mapfre sigorta ya başvurup araç değer kaybımı alabilir miyim?

  Aracım 2015 model mercedes c 180 114.000 km de hasar 24.000 tl idi.

  Selamlar…

  • Merhaba Hüseyin bey,

   Kazanız için geçmiş olsun.
   Araç değer kaybınızı alıp alamayacağınızın tespiti için bize birtakım bilgi ve belgeler gerekmektedir. Uzmanlarımız bu bilgi ve belgeleri inceledikten sonra size Mapfre sigortadan araç değer kaybı alıp alınamayacağı hakkında kesin yanıt verecektir. Bunun için lütfen 0543 65 65 905 numaralı telefonu arayınız ya da hemen sağ üst köşede bulunan iletişim formunu doldurunuz ya da https://degerkaybidanismani.com/arac-deger-kaybi-basvurusu/ linkindeki formu doldurunuz.

   Araç Değer Kaybı Danışmanı
   Saygılarımızla

  • Necmi Bey ile iletişime geçilmiş olup, taraflar arasında anlaşmaya varılmıştır.
   Tarafımızca Mapfre Sigorta’dan araç değer kaybı tahsili için gerekli işlemler başlatılmıştır.

   Saygılarımızla
   Araç Değer Kaybı Danışmanı

 • Mrb. Sigortalınızın %100 hatalı oldugu maddi hasarli trafik kazası yasadım. Sigortanizdan arac deger kaybı talebinde bulunmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor hangi evraklar isteniyor yardımcı olursanız sevinirim.
  Tesekkurler
  Ismail Gaygisiz
  5317972656

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?