Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Orient Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Orient Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Araç değer kaybı trafik kazalarında zarar gören ve kusuru olmayan aracın rayiç bedelinde oluşan düşmeyi ifade eder. Araç değer kaybı yaşayan kişiler için araç değer kaybı tazminatının kimden isteneceği önemli bir husustur. Değer kaybı tazminatları ilk etapta sigorta şirketlerinden talep edilir. Bu nedenle değer kaybı yaşayan sürücüler, araç değer kaybı Orient Sigorta A.Ş’den ya da diğer sigorta şirketlerinden alabilirler.

Araç değer kaybı tazminatının nasıl olacağı değer kaybı davası prosedürlerinde yatar. Pek çok sigorta şirketi kazalarda meydana gelen tamir, onarım ve bakım işlemleri esnasında oluşan araç değer kaybı masraflarını poliçede yer almadığı için karşılamaz. Bazı sigorta şirketleri ise araç değer kaybı teminatını poliçelerine özellikle eklemektedirler. Araç değer kaybı tazminatları genellikle zorunlu trafik sigortası tarafından karşılanmaktadır. Fakat trafik sigortası yalnızca tek bir kişinin araç değer kaybını karşılar; bu kişi de kazada sorumluluğu bulunmayan ya da sorumluluk oranı diğer tarafa göre daha az olan kişi olarak belirlenmiştir. Kazaya sebebiyet veren tarafın güvencesi ise yaptırmış olduğu kasko sigortasıdır. Araç değer kaybı Orient Sigorta A.Ş. tarafından, sigortalısı kusurlu ise, kusursuz olan tarafa ödenmektedir.

Araç değer kaybı Orient Sigorta A.Ş tarafından karşılanacağı zaman kazada kusursuz olan tarafın araç değer kaybı, kazaya sebep olan tarafın trafik sigortası tarafından karşılanır ve kusursuz taraf, aracın değerinin karşılanması için ekspertiz raporu alarak değer kaybına sebep olan tarafa dava açabilir konuma gelir.

Araç değer kaybı Orient Sigorta A.Ş. ya da diğer sigorta şirketlerinden tahsil edilebilmesi için dava yoluna ya da Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvuru yapılma seçenekleri mevcuttur. Dava yolu ile değer kaybının tazmin edilmesi durumunda birden fazla değer kaybı talep durumu ile karşılaşmak mümkün. Bunlardan bir tanesi, olayda tam kusurlu olarak nitelendirilmemiş olan taraf, hasar gören eşyasının değerinde oluşan düşüş miktarında araç değer kaybı tazminat davası açabilme hakkına sahiptir. Dava yoluyla değer kaybı tazmininin bir diğer yolu, olayda meydana gelen doğrudan zarar ve hasarların tamamının talep edilmesidir.

Araç değer kaybı Orient Sigorta A.Ş tarafından karşılanacağı zaman ise ilk olarak sigorta şirketine başvuru yapmak gerekmektedir. Eğer Orient Sigorta tarafından başvuru olumsuz olarak cevaplanırsa o durumda Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvurulabilir. Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvuru gerçekleştirmek için öncelikle ilgili sigorta şirketine yapılan başvurunun tatmin edici olmaması, yetersiz olması ya da 15 gün içinde ilgili sorunun çözülememiş olması gerekir. Başvurunun yapılabilmesi için şikayetçi tarafın daha önce Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurmamış olması ve şikayetini sigorta şirketine yazılı olarak beyan etmiş olması gerekmektedir. Eğer Sigorta Tahkim Kurulu’na yapılan başvuru olumlu sonuçlanırsa, bahsi geçen sigorta şirketi zarar ödemek zorunluluğu ile karşı karşıya kalır. paralel olarak tüketici odaklı bir anlayış benimseyen ve bu bağlamda hareket eden komisyon, sigortalı bireylerin haklarının savunmasında yardımcı ve önemli bir rol oynamaktadır.

Araç Değer Kaybı – Orient Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Orient Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Orient Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

Orient Sigorta Araç Değer Kaybı İletişim

Orient Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Orient Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Değirmen sokak, No:18 Nida Kule Kat:4 Kozyatağı / Kadıköy / İstanbul adresinde bulunmaktadır. Orient Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası http://www.orientsigorta.com.tr; telefon numarası da 0 (216) 999 80 50 ‘dir. 

Orient Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın Orient Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır.

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?