Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Turkland Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Turkland Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Trafik kazalarında aracınızda maddi bir hasar meydana gelmişse aracınızı aracın ikinci el değeri bu kaza sebebiyle kaza öncesine göre düşmüş olur. Araç değer kaybı Turkland Sigorta A.Ş. ve diğer sigorta şirketlerinden temin edilebilir. Eğer kasko poliçesinde ‘Araç değer kaybı’ teminatını  yoksa o zaman değer kayıplarının karşılanabilmesi için kazaya neden olan ve kusurlu bulunan karşı tarafa veya kusuru olan tarafın sigorta şirketine başvurmak gerekiyor.

Araç değer kaybı Turkland Sigorta A.Ş tarafından karşılanacak ise eğer, kaybın tespitine yönelik olarak araç değer kaybı davası açmak ya da Sigorta Tahkim komisyonuna başvurmak gerekmektedir. Bu davanın hukuki dayanağı Borçlar Kanunu’nun 122. maddesidir. Bu maddeye göre araca zarar veren kişi bir kusuru olmadığını ispat etmek zorundadır. Eğer ispat edemiyorsa araçta meydana gelen zarar kaybını ödemekle yükümlü olacaktır. Burada başvuru tercihinin Sigorta Tahkim Komisyonundan kullanılması halinde, sigorta şirketine başvuru yapılma zorunluluğu olduğunu unutmamak gerekir. Aksi halde başvurunuz reddedilir.

Araç değer kaybı davası, kazadan itibaren iki yıl içinde açılması gerekir. Araç değer kaybı Turkland Sigorta A.Ş.’den tahsil edilecekse eğer, dava açıldıktan sonra mahkemelerin istenilen kararı vermesi için bu yönde karar verebilmesi için öncelikle bilirkişi incelemesi talep edilmesi gerekmektedir. Bilirkişi raporu sonucunda kusurlu araç ve değer kaybı tazminatını hak eden araç belirleniyor.

Bilirkişi raporunun ardından trafik sigorta poliçeleri değer kaybı hesaplamasında bazı kriterleri dikkate almaktadır. Bunlar, aracın yaşı, aracın hasarlanma şekli, aracın kaza öncesi nakit değeri, aracın hasar katsayısı, aracın km ile ilgili kat sayısı, araçta kaç hasar olduğu, aracın kullanım türü, plastik parça istisnaları, aracın donanımı, onarım yeri, kullanıcı/sürücü sayısı, bağlantı yeri, aracın piyasada satılabilirliği, onarım için verilen parçaların orjinal yada eşdeğer olmasıdır. Araç değer kaybı Turkland Sigorta A.Ş. tarafından karşılanacağı zaman bütün bu kriterler değerlendirilir. Eğer bir hak kaybı var ise şirketler tarafından kusursuz olan sürücüye ödeme gerçekleştirilir.

Araç Değer Kaybı – Turkland Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Turkland Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Turkland Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

Turkland Sigorta Araç Değer Kaybı İletişim

Turkland Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Turkland Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Büyükdere Caddesi Özsezen İş Merkezi No.124/B 34394 Esentepe Istanbul adresinde bulunmaktadır. Turkland Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası http://www.turklandsigorta.com.tr; telefon numarası da 0212) 288 68 44′dir. 

Turkland Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın Turkland Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır.

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?