Haberler

Kurban Bayramı – Trafik Kazalarına Dikkat!

araç değer kaybı kurban bayramı dikkat

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

araç değer kaybı kurban bayramı dikkatHer gün çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası olmakla birlikte resmi ve dini bayram dönemlerinde artan karayolu trafiği ile birlikte kaza sayısı artmaktadır. Bu kazalar sonucunda sürücüler, yolcular ve yayalar yaralanabilmekte ve ne yazıkki ölümler vuku bulmaktadır. Bu çerçevede karayolu trafiğinin arttığı bu dönemlerde trafikte yer alan sürücüler başta olmak üzere tüm paydaşların daha dikkatli olması gerekmektedir. Kurban bayramı öncesinde Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak birkaç hatırlatmada bulunmak istedik.

Gerçekleşen trafik kazalarının bir çoğu; aşırı hız, dikkatsizlik, alkol, emniyet kemeri kullanmama, trafik kurallarına uymama,  hatalı sollama, trafik işaret ve levhalarına uymama gibi nedenlerden ortaya çıkmaktadır. Sayılan bu başlıca kaza sebeplerine dikkat edildiği takdirde trafik kazalarında bir azalmanın yaşanacak olduğu şüphesizdir.

Kurban bayramında karayolu trafiğine çıkacak olan sürücülere başlıca önerilerimiz araçlarının bakımlarının tam olduğunu kontrol etmeleridir. Aracınızın alt takımı, lastikleri ve motor bakımına önem vermekte oldukça fayda vardır. Şehirlerarası bir yolculukta yolda kalmak kimsenin isteyeceği bir durum değildir.

Bunun yanı sıra araçlarının Karayolları Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası ile KASKO sigorta poliçelerinin teminat sürelerini kontrol etmeleri önem arzetmektedir. Olası bir kaza anında Trafik ve Kasko sigortasının faydası paha biçilemeyecek derecededir. Özellikle trafik sigortası olmadan karayoluna hiçbir sürücünün çıkmasını önermiyoruz. Olası bir trafik polisi kontrolünde aracınızın trafik sigortasının bulunmaması halinde çok ciddi idari yaptırımlarla karşılaşmanız olasıdır. Trafik sigortası ile birlikte kasko poliçesi yaptırarak kendi aracınızı da güvence altına alabilirsiniz. Kasko poliçesi yaptırmaya ekonomik gücünüzün yetmediği durumlarda ise trafik sigortasına ek olarak sunulan teminatları satın almak mümkündür. İstenmeyen kaza durumlarında maddi hasar halinde 39.000TL’ye, yaralama ve ölümle sonuçlanan kazalardaki maddi tazminat taleplerinde ise 360.000TL’ye kadar sigorta şirketlerinin ödeme sorumluluğu ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte trafikte bulunan araçların piyasa rayiçlerinin yükselmesi nedeniyle poliçe teminat limitleri yetersiz kalabilmektedir. Bu çerçevede de poliçelerinize ihtiyari mali mesuliyet sigortası teminatı, yol yardım teminatı ekletmenizi tavsiye ediyoruz. Son olarak arabanızın torpido gözünde her ihtimale karşı bir adet kaza tespit tutanağı bulundurmayı ihmal etmeyin ya da akıllı telefonunuza SBM’nin kaza tespit tutanağı uygulamasını indirip yükleyiniz. Lazım olmasın ama olacak olduğunda o stresli anlarda bulmak zor olmaktadır. Yine olası bir kaza halinde Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak tüm mağdur ve kazazedelere hizmet sunduğumuzu hatırlatmak isteriz. Trafik kazası sonrasında yapılması gerekenler başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Birçok kişi bu bayramda evini, işyerini bırakıp ya ailesinin yanına memleketine gidecek ya da bayram tatilini bir fırsat bilip küçük bir yaz tatili planlayacak. Bu dönemde gözünüzün arkada kalmaması için konut ve işyeri sigortası yaptırmanızı şiddetle öneriyoruz. Olası her türlü riske karşı yapılacak olan konut ve işyeri sigortası evinizde ya da işyerinizde meydana gelebilecek bir yangın, deprem, hırsızlık, sel su basması, cam kırılması ve aklınıza gelecek tüm risklere karşı kendinizi güvende hissetmenize sebebiyet verecektir. Ülkemizde işyeri ve konut sigortalarının çok fazla yaygınlaşmamış olmasından kaynaklı olarak sigorta şirketleri bu sigorta poliçelerinde maliyetleri de oldukça düşük tutmaktadır.

Tüm islam alemine ve güzel ülkemize bu güzel kurban bayramının güzellikler getirmesini, herkesin bayram tadında kazasız ve huzurlu bir şekilde bayramlarını idrak etmelerini temenni ediyoruz. İyi bayramlar…

Araç Değer Kaybı Danışmanı

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?