Makaleler

Sigorta Haftası 28 Mayıs – 3 Haziran 2018

sigorta-haftasi-arac-deger-kaybi
Yazar

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

sigorta-haftasi-arac-deger-kaybiSigorta, sigorta ettirenin başına gelebilecek muhtemel risk ve zararların sigortacı tarafından sigorta ettirenin ödemiş olduğu belirli bir meblağ karşılığında satın alınmasıdır. Bu çerçevede de sigorta ve sigortacılık sektörü dünyada hızla geliştiği gibi ülkemizde de hızla gelişmektedir. Her geçen gün serbest piyasada yeni sigorta şirketleri yerini alırken farklı sigorta türleri tüketicilere sunulmakta ve sigorta ettirenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Olası risklerini sigorta ettiren kişiler başlarına gelen olumsuz vakalarda zararlarını sigortaları sayesinde tazmin ederek zararlarını en aza indirmektedirler. Ülkemizde hali hazırda Türkiye Cumhuriyeti Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre hayat dışı branşında faaliyet gösteren sigorta şirketi sayısı 39 iken hayat branşında faaliyet gösteren sigorta şirketi sayısı 22’dir. Ayrıca 2 adette sigorta reasürans şirketi bulunmaktadır. Sonuç olarak bugün Türkiye’de aktif olarak faaliyette bulunan sigorta ve reasürans şirketi sayısı 63’tür. Bu sayı her ne kadar çok gibi gözükse de küresel ekonomi ve serbest piyasa hali dikkate alındığında bu sayının 100’e yaklaşması gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Hazine Müsteşarlığınca sigorta ve sigortacılığın öneminin ülkemizde anlatılması ve yaygınlaştırılmasının sağlanması amacıyla her yılın Mayıs ayının son Pazartesi’si ile başlayan hafta Sigorta Haftası olarak ilan edilmiştir. Bu yıl 28 Mayıs – 3 Haziran 2018 tarihleri ülkemizde Sigorta Haftası olarak kutlanmaktadır.

Sigorta haftasında sigorta bilincinin yükseltilmesi amacıyla Hazine Müsteşarlığı’nca koordineli olarak başta Türkiye Sigorta Birliği (Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği) olmak üzere 63 sigorta ve reasürans şirketi bir takım etkinlikler gerçekleştirmektedir.

Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’nin resmi web sitesinde 2018 yılına ait olmak üzere paylaşmış olduğu bir takım verileri sizinle paylaşmak isteriz.

  • 2018 yılı Mayıs sonu itibariyle yürürlükteki toplam poliçe sayısı 17.3 milyon adettir.
  • 2017 yılı sonunda Trafik branşı altında sigortalı oranı %78’e ulaşmıştır.
  • Tescilli araç adedi 22.2 milyondur.
  • 5.9 milyon aracın kaza riskine karşı kasko poliçesi bulunmaktadır.

Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak 28 Mayıs – 3 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Sigorta Haftanızı kutlar kazasız günler dileriz…

Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’nin Sigorta Haftası’na ilişkin kutlama mesajı için lütfen tıklayınız.

Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak araç değer kaybı konusunda çalışmış olduğumuz sigorta şirketlerinin listesi için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?