Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı BNP Paribas Cardif Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı BNP Paribas Cardif Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Araç değer kaybı, kaza yapan aracın fiyatında meydana gelen düşüşü ifa eder. Araç sahipleri genellikle araçları bir kazaya dahil olduktan sonra araçlarını satmak isterler. Bunun nedenleri arasında aracın hasarlı olması ve hasar dolayı sürekli olarak bir değer kaybı yaşanması yer almaktadır. Araçta meydana gelen değer kaybı hasarın derecesine göre belirlenmektedir. Yani aracın gördüğü hasarın derecesi ne kadar artarsa uğradığı değer kaybı da o ölçüde artar. Araç değer kayıp bedelleri, değer kaybına neden olan kusurlu araç sürücüsünden ya da onun trafik sigortası şirketinden temin edilebilir. Bu gibi durumlarda, araç değer kaybı BNP Paribas Cardif Sigorta şirketi tarafından değer kaybı yaşayan sürücüye tahsil edilmektedir.

Araç Değer Kaybı – BNP Paribas Cardif Sigorta tarafından Belirlenen Araç Değer Kaybı Hakları Nelerdir?

Araç değer kaybının yaşandığı aracın sahibi, aracının onarımını orjinal parçalarla gerçekleştirse dahi bir değer kaybı mutlaka yaşanmaktadır. Bunun nedeni her durumda da  aracın kaza geçmişi kayıtlarına aracın hasarlı olarak işlenmesidir.

Değer kaybının yaşandığı kaza esnasında mağdur olan sürücülerin değer kaybı tahsili için bazı hakları vardır. Bu haklar tamamen kanuni haklardır. Bazı durumlarda araç değer kaybı tazmin etme durumları sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Örneğin; kaza sonucu meydana gelen araç değer kaybı BNP Paribas Cardif Sigorta tarafından kendi şartnamesinde belirtilen teminatlar çerçevesinde tazmin edilebilmektedir.

Değer kaybının tahsil edilmesi için ilk şart değer kaybı yaşayan sürücünün tamamen kusursuz olmasıdır. Kazada kusursuz olan araç sahibi, kusurlu araç sahibinden ya da ruhsat sahibinden değer kaybını karşılaması için mahkeme yoluyla hak talep edebilir. kusursuz sürücünün sahip olduğu diğer bir hak ise zararını karşılamak amacıyla sigorta şirketine başvurmaktır.  Eğer kusurlu olan aracın sahip olduğu trafik sigortası poliçesi BNP Paribas Cardif Sigorta tarafından yapılmış ise, araç değer kaybı BNP Paribas Cardif Sigorta tarafından karşılanacaktır. Ancak zararlı çıkan taraflar, kaza gerçekleştikten sonraki 2 sene içerisinde trafik sigortasından faydalanmak amacıyla sigorta şirketlerine başvurabileceklerini bilmelidirler. Bazı sigorta şirketlerinin sunduğu kasko hizmeti araç değer kaybını karşılamasa da, sigorta şirketi ile hazırlanacak poliçeye değer kaybı güvencesi dahil edilebilmekte ve zarar sigorta şirketince ödenebilmektedir.

Sigorta şirketleriyle gidilebilecek ikinci çözüm ise zorunlu trafik sigortasıdır; bu şekilde; araç sigortası güvencesine giren araç değer kaybı BNP Paribas Cardif Sigorta tarafından karşılanabilir. Ancak zararı karşılamak için bazı şirketler bilirkişi raporunu esas alırken, bazıları ise önce dava açılmasını isteyebilmektedir. Her halükarda, araç değer kaybına maruz kalmamak ve maddi hasarı minimuma indirgemek için trafik sigortası ve kasko yaptırmak şarttır.

Araç Değer Kaybı – BNP Paribas Cardif Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi BNP Paribas Cardif Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

BNP Paribas Cardif Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

BNP Paribas Cardif Sigorta Araç Değer Kaybı İletişim

BNP Paribas Cardif Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. BNP Paribas Cardif Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Meclis-i Mebusan Caddesi No:57 34427 Fındıklı/İstanbul adresinde bulunmaktadır. BNP Paribas Cardif Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası http://www.bnpparibascardif.com.tr; telefon numarası da 0 (0212) 319 32 00 ‘dir. 

BNP Paribas Cardif Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905  numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın BNP Paribas Cardif Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır.

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?