Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Anadolu Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Anadolu Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Çift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir. İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir. Bu yazıda araç değer kaybının Anadolu Sigorta – Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi‘nden alınabileceğini anlatmaya çalıştık.

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Araç değer kaybı kimlerden alınabilir? Araç değer kaybı kimlerden istenebilir? Araç değer kaybı sorumluları kimlerdir? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu yazımızda araç değer kaybının Anadolu Sigorta – Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi’nden nasıl tahsil edilebileceğini açıklamaya çalışacağız.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kusurlu araç malikinin de Anadolu Sigorta – Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi’ne veya başka bir sigorta şirketine aracını sigortalattığı varsayılmaktadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

Anadolu Sigorta Araç Değer Kaybı

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Anadolu Sigorta – Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Anadolu Sigorta – Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

Anadolu Sigorta Araç Değer Kaybı Hasar Sorgulama 2021

Anadolu Sigorta – Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Anadolu Sigorta – Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi Genel Müdürlüğü; Anadolu Sigorta, Rüzgarlıbahçe Mahallesi Kavak Sokak No:31 34805 Kavacık / İstanbul adresinde bulunmaktadır. Sompo Japan Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası http://www.anadolusigorta.com.tr ; telefon numarası da 0850 744 0 744‘dür.

Anadolu Sigorta – Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın Anadolu Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır.

Anadolu Sigorta Değer Kaybı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Anadolu Sigorta müşteri hizmetlerini arayarak veya Anadolu sigorta websitesi üzerinden Anadolu sigorta değer kaybı sorgulama yapılabilir.

Anadolu sigorta araç değer kaybı nasıl hesaplanır ?

Gerçekleşen bir trafik kazası sonrasında araç değer kaybına Anadolu sigortadan tahsil etmek için tarafımıza başvuru yaparak Anadolu sigorta araç değer kaybı hesaplama işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

5 Yorum

 • Merhaba,

  Bundan 1 yıl kadar önce park halindeki aracıma çarptılar. Aracımdaki hasarı Anadolu Sigorta karşıladı. Ancak araç değer kaybı için gerçekleştirdiğimiz başvuruya karşı herhangi bir işlemde bulunmadı ne yapmalıyız? Yardımcı olur musunuz?

  • Merhaba Selim Bey,

   Sigorta şirketleri ne yazık ki araç değer kaybı tazminatına sıcak yaklaşmamaktadırlar. Araç değer kaybı tazminatının ne kadarını ödemezsek kardır gibi bir yaklaşım sergilemektedirler. Bu çerçevede de gerçekleştirmiş olduğunuz başvuruya cevap vermemiş olabilirler.

   Son durumda araç değer kaybınızın tahsili için yasal yollara başvurulması gerekmektedir. Sigorta ve tazminat hukuku alanındaki uzmanlarımız ve ekibimiz ile birlikte mevcut uyuşmazlığınızı sonuçlandırabiliriz. Bunun için 0543 65 65 905 numaralı telefondan ya da sağ üst köşede bulunan araç değer kaybı iletişim formundan bizimle iletişime geçiniz. Uzmanlarımız size en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

   Saygılarımızla
   Araç Değer Kaybı Danışmanı

 • Sayın Danışman,

  Aracım zincirleme bir kazaya karıştı ve ortada kaldım. Aracım yaklaşık 1 aya yakın serviste kaldı. Model yılı 2017, kilometresi çok düşüktü. Ancak Anadolu Sigorta aracımın değer kaybının ödemesini yasal süre içerisinde sağlamadı. Bunda sonrası için nasıl bir yol izleyebilirim? Değer kaybı alabilir miyim? Ek olarak 1 aydır aracım olmadığı için araç kiralamak zorunda kaldım. Bu giderlerimi nasıl tahsil edebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Merhaba Ferhat Bey,

   Kazanız için öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.
   Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin her bir yanında kazazedelere destek olmaya çalışıyoruz. Anlatımınızdan çıkardığımız üzere araç değer kaybı tazminatı ve aracınızı kullanamadığınız günler için de tazminat talep edebilirsiniz. Bununla ilgili olarak uzmanlarımız size destek sağlayacaktırlar. Lütfen 0543 65 65 905 numaralı telefondan bizimle iletişime geçiniz ya da başvuru formunu doldurunuz.

   Saygılarımızla

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?