Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Gulf Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Gulf Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Araç Değer Kaybı Gulf Sigorta A.Ş. tarafından tazmin edilebilen bir bedeldir. Araç değer kaybını tahsil edilebilmesi için öncelikle değer kaybını meydana getiren şartların yerine gelmiş olması ve uzman raporu sonucu araç değer kaybı oluştuğunun ispatlanması gerekmektedir.

Araç Değer Kaybı Gulf Sigorta A.Ş.’den tahsil edilecekse eğer öncelikle talep edecek kişinin, kazada haklı taraf olması gerekmektedir. Kazayı yapan taraf aracının değer kaybını talep edemez. Araç değer kaybı başvuruları iki yıllık zamanaşımı süresi dolmadan talep edilmelidir. Bu süre içerisinde eğer başvuru yapılmazsa kazazede bu hakkını yitirir. Gulf Sigorta A.Ş.’den değer kaybı tahsil edilebilmesi için, kazada kusurlu olan tarafın trafik sigortası poliçesinin Gulf Sigorta A.Ş.’den yapılmış olması gerekmektedir. Trafiğe çıkan her sürücüde olduğu varsayılan sigortası eğer araçta yok ise haksız olan kişi bizzat ödemeyi yapmakla yükümlüdür. Ayrıca Araç Değer Kaybı Gulf Sigorta A.Ş.’den tahsil edilecekse talep edilecek aracın kilometresi 163.000’den fazla olmamalıdır.

Araç Değer Kaybı Gulf Sigorta A.Ş. Tarafından Nasıl Hesaplanır?

Değer kaybı hesaplanırken ilk olarak ekspertiz çalışmaları yapılır. Bu çalışmalarda, bilirkişiler aracın 2. El piyasasındaki kazadan önceki değerini, aracın yaş ve kilometresini, onarım geçmişinde araçta kullanılan parça ve bu süreçteki diğer faktörleri (tamir yaptırılan servis gibi), kaza sonrası hasar gören parçaların araç için ne kadar önemli ve değerli olduğu, yapılan boya işlemleri ve aracın daha önceki kazalardan bulunan tamir & parça değişim geçmişini hesaba katarak kusurlu taraftan talep edilmesi gereken parayı ortaya çıkarırlar. Burada sigorta şirketlerinin de katkısıyla adli süreçlerin içine girilmeden kusuru fazla olan tarafın, diğer tarafta oluşan hasarı sigorta poliçeleri kapsamında karşılaması kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Araç Değer Kaybı Gulf Sigorta A.Ş. Tarafından Hesaplandıktan Sonra Nasıl Tazmin Edilir?

Araç değer kaybı kazada kusurlu olan kişi ya da mevcut olan trafik sigorta poliçesinin yapıldığı şirket tarafından karşılanmak zorunda olunan bir kavramdır. Bir araç herhangi bir kaza sonucu hasar alıp akabinde tamir gördüğünde dış görünüşü ve belki fonksiyonları orijinalini aratmayacak kadar iyi hale getirilse de bir aracın geçmişine işlenen hasar kaydı otomatik olarak aracın 2. El satış piyasasındaki değerini düşürüyor. Meydana gelen bu araç değer kaybının tahsil edilebilmesi ile kayıp yaşayan sürücülerin zararları bir nebze karşılanabiliyor. Sigorta şirketleri ileri yapılan resmi yazışmalar sonucunda araç değer kaybı Gulf Sigorta A.Ş. gibi sigorta şirketlerinden tahsil edilebiliyor. Ancak araç değer kaybı tahsili için sigorta şirketlerinden red cevabı alınmış ise, araç değer kaybı davası açılmak suretiyle tamir bedeline ek olarak aradaki bu değer kaybını da tahsil etmek de mümkün. Bunu yapmak için aracın geçirdiği kaza üstünden 2 yıldan fazla geçmemiş olması gerekir. Bununla birlikte araç değer kaybı davaları sigorta şirketlerine açılacağı için kazada kusurun çoğuna sahip olan tarafın bir trafik sigortası bulunması gerekir şayet kişinin herhangi bir sigortası bulunmuyorsa bireysel dava açmak da mümkündür.

Araç Değer Kaybı – Gulf Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Gulf Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Gulf Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

Gulf Sigorta Araç Değer Kaybı İletişim

Gulf Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Gulf Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Saray Mah. Dr.Adnan Büyükdeniz Cad.Akkom Ofis Park Cessas Plaza No:4 Kat 4-5 Ümraniye / İSTANBUL adresinde bulunmaktadır. Gulf Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası https://www.gulfsigorta.com.tr  telefon numarası da 0216 400 2 400′dir. 

Gulf Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905  numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın Gulf Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır.

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?