Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Dubai Starr Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Dubai Starr Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Araç Değer Kaybı Dubai Starr Sigorta ile tahsil edilebilmesi için öncelikle araçta değer kaybına neden olan bir kaza meydana gelmesi gerekmektedir. Burada önemli nokta araçta daha önce değer kaybı meydana getiren bir hasar olmamış olması ve kazaya en az iki aracın karışmış olmasıdır.

Araç değer kaybına neden olan bir kaza meydana geldiğinde araçlar onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracın satış bedelinde bir düşüş meydana gelir. Bu düşüş miktarı araç değer kaybını göstermektedir. Araç değer kaybı Dubai Starr Sigorta tarafından karşılanabilen bir durumdur. Eğer kazada kusurlu olan tarafın sigorta poliçesi Dubai Starr Sigorta A.Ş. ise meydana gelen hasarın onarım bedelini ve araç değer kaybı Dubai Starr Sigorta karşılar.

Araç değer kaybı Dubai Starr Sigorta tarafından karşılanacak ise eğer, kazadan itibaren geçecek olan 2 yıl içerisinde tahsil için gerekli işlemler başlatılmalıdır. Bu aşamada kazazedeler bir uzmandan destek alabilir, Araç Değer Kaybı Danışmanına danışarak haklarını öğrenebilirler.

Araç Değer Kaybı Dubai Starr Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Dubai Starr Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı mağdur olan sürücünün adına tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğu araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Dubai Starr Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

Araç Değer Kaybı Dubai Starr Sigorta Tarafından Nasıl Karşılanır?

Araç değer kaybı tazminatlarını değer kaybını meydana getiren kazadaki kusurlu olan tarafın zorunlu trafik sigorta şirketi karşılamaktadır. Dubai Starr Sigorta A.Ş. de eğer sigortalısı değer kaybı kazasına karıştı ise ve kusurlu ise karşı tarafın araç değer kaybı tazminatını ödemekle yükümlüdür. Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kısacası; araç değer kaybı kazalarında ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası/Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı Dubai Starr Sigorta ve diğer sigorta şirketleri tarafından bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Araç değer kaybı tahsilatları, Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir. Bu sayede dava yolu ile ya da Sigorta Tahkim Komisyonuna başvurarak veya direkt olarak sigorta şirketine başvurarak araç değer kaybı Dubai Starr Sigorta A.Ş.’den tahsil edilebilir.

Dubai Starr Sigorta Araç Değer Kaybı İletişim

Dubai Starr Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Dubai Starr Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Altunizade Mah. Kısıklı Cd. Sarkuysan Ak İş Merkezi  4/B Kat 2 D 7 Üsküdar/İSTANBUL adresinde bulunmaktadır. Dubai Starr Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası www.dubaistarr.com.tr ; telefon numarası da 0 216 559 19 00 ‘dir.

Dubai Starr Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın Dubai Starr Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır.

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?