Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Groupama Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Groupama Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Araç değer kaybı Groupama Sigorta A.Ş. tarafından karşılanan bir teminattır. Araç değe rkaybı temin edilirken öncelikle sigorta şirketleirne başvurulması gerekmektedir. Sigorta şirketlerine yapılan başvurunun ardından yasal cevap süreli gerçekleşerek değer kaybının tazmin işlemi başlar. Bu süreçte eğer kusurlu aracın zorunlu trafik sigortası poliçesi Groupama Sigorta tarafından yapılmış ise araç değer kaybı Groupama Sigorta A.Ş. tarafından kaşrılanır.

Araç Değer Kaybı Groupama Sigorta A.Ş.’Den Nasıl Tazmin Edilir?

Öncelikle Araç değer kaybı Groupama Sigorta A.Ş.den tahsil edilebilmesi için başvuru yapılması gerekmektedir. Bunun için kusurlu tarafın zorunlu tarfik sigortasının Groupama Sigorta A.Ş. tarafındna yapılmış olması gerekmektedir. Sigorta şirketleri her başvuruyu kabul etmemektedir. Başvurunun kabul edilmesi için araç değer kaybını oluşturan, kaza durumu, kusur durumu ve değer kaybı yaşanan kazanın en fazla 2 yıl içerisinde gerçekleşmiş olması şartlarının sağlanmış olması gerekmektedir.

Araç değer kaybı Groupama Sigorta A.Ş. tarafından karşılanacaksa eğer, sigorta şirketine dilekçe yazılması gerekmektedir. Groupama sigorta yazılan dilekçelere 15 gün içerisinde olumlu ya da olumsuz bir cevap vermek zosundadır. Eğer şirketten herhangi bir geri dönüş gelmez ise bu başvurunun reddilmesi anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlar bir üst merci olan Sigorta Tahkim Komisyonuna başvurmak gerekir.

Araç Değer Kaybı Groupama Sigorta A.Ş. tarafından reddilirse Sigorta Tahkim Komisyonuna Nasıl Başvurulur?

Araç değer kaybı başvurusu sigorta şirketleri tarafında reddedildiğinde öncelikli olarak Sigorta Tahkim Komisyonuna başvurmak gerekmektedir. Bunun için öncelikle bu komisyona bir dilekçe yazmak gerekmektedir. Bu dilekçe elden ya da posta yoluyla teslim edilebilmektedir. Sigorta Tahkin Komisyonunun amacı bu sürecin yargılama aşamasına gelmeden kısa sürede çözüme kavuşmasıdır. Sigorta Tahkim Komisyonuna başvurduktan sonra 4 ile 6 ay arasında başvurular sonuçlanır. Komisyondan çıkacak karar kesin hükmündedir ve 40.000 TL’ye kadar olan hasarların ilamlı icra yoluyla tahsil edilmesine olanak sağlar.

Araç değer kaybı Groupama Sigorta A.Ş. tarafından değer kaybı koşullarını taşıdığı sürece genellik onaylanmaktadır. Araç değer kaybını meydana getiren şartları taıyan ve başvurusunu belli kurallar çervesinde gerçekleştiren her araç sahibinin zararı Groupama Sigorta A.Ş. tarafından karşılanarak çoğu zaman Sigorta Tahkim Komisyonuna gitmeye gerek kalmadan çözülmektedir.

Araç Değer Kaybı – Groupama Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Groupama Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Groupama Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

Groupama Sigorta Araç Değer Kaybı İletişim

Groupama Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Groupama Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Maslak Mahallesi Eski Büyükdere Caddesi No:3-5 Link Plaza 34485 Maslak, Sarıyer/İSTANBUL adresinde bulunmaktadır. GroupamaSigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası http://www.groupama.com.tr; telefon numarası da 0 212 367 67 67 ‘dir. 

Groupama Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın Groupama Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır.

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?