Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı SBN Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı SBN Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Araç Değer Kaybı SBN Sigorta A.Ş.tarafından karşılanan bir tazminat bedelidir. Araç Değer kaybı bir araçta meydana gelen ve aracın piyasa bedelindeki düşüsü gösteren bir kavramdır. Değer kaybı çoğu zaman kazaya dahil olan iki araçtada meydana gelse de sadece hatasız olan araç sahibi değe rkaybı tazminatını alma hakkı kazanır. Genellikle sigorta şirketleri tarafından karşılanan araç değer kaybu SBN Sigorta A.Ş. şirketi tarafından da kusurlu olan sigortalıları adına karşılanmaktadır.

ARAÇ DEĞER KAYBI SBN SİGORTA A.Ş. TARAFINDAN TAHSİL EDİLMESİ İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NELERDİR?

  • Araç değer kaybına uğramış aracın değer kaybına neden olan hasarın 2 yılı geçmemiş olması gerekmektedir.
  • Değer kaybı gerçekleşen aracın karıştığı kaza; hareket halindeyken çarpışma, çarpma ya da park halindeyken çarpılma şeklinde gerçekleşmiş olmalıdır.
  • Kaza sonrası hasar tutanaklarının mutlaka tutulmuş olması gerekmektedir.
  • Araç değer kaybı SBN Sigorta A.Ş tarafında  tahsil edilebilmesi için, tahsili talep eden tarafın kazada herhangi bir kusurunun bulunmaması gerekmektedir.
  • Değer kaybını meydana getiren kaza sonrası hasar mümkün olduğunca giderilmiş olmalı, eğer telafisi imkansız olan hasarlı bölgeler var ise bile buralar için gereken servis bakımı, müdahelesi yapılmış olmalıdır.
  • Değer kaybı yaşayan araç 36 yıldan daha yaşlı olmamalı.
  • Değer kaybı tutarının en fazla 45.000 TL tutarında olmalı
  • Araç değer kaybı yaşayan araç ticari araç olmamalı
  • Araç daha evvelden çekme belgesine veyahut hurda statüsüne kavuşmuş olmamalı.

Hasarın Onarımı Mümkün Olmadığı Durumlarda Araç Değer Kaybı Meydana Gelmiş Olur Mu?

Araç değer kaybı, aracının bedelinin düştüğü her kazada meydana gelebilir. Buradaki önemli şart değer kaybı yaşayan aracın kazada kusursuz olan araç olmadı gerekmektedir. Aksi halde araç sürücüsüne değer kaybı tazminatını talep etme hakkı doğmaz. Bazı durumlarda hasarın onarımı mümkün olmamaktadır. Meydana gelen kazada yaşanan ve tanzimi istenilen araç değer kaybı SBN Sigorta A.Ş. tarafından hasar onarımının mümkün olmaması durumunda da karşılanmaktadır.

Onarım İle Eski Haline Getirilen Araçlarda Değer Kaybı Nasıl Gerçekleşir?

Araç değer kaybı SBN Sigorta A.Ş. tarafından, hasarın tam anlamıyla onarılmasına karşın, çarpılmış aracın piyasadaki alım satım değerinde bir azalma da söz konusu olduğu durumlarda da karşılanmaktadır.

Araç Değer Kaybı – SBN Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Groupama Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Groupama Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

SBN Sigorta Araç Değer Kaybı İletişim

SBN Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. SBN Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Esentepe Mahallesi Büyükdere Cad. Metrocity A-Blok Apt.No:171 A/2 P.K.34394 Şişli-İstanbul adresinde bulunmaktadır. SBN Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası http://www.sbnsigorta.com.tr/; telefon numarası da 0 (0212) 373 83 00 (pbx) ‘dir. 

SBN Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın QUİCK Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır.

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

2 Yorum

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?