Sigorta Şirketleri

Sompo Sigorta Değer Kaybı Başvurusu

Sompo Sigorta Değer Kaybı Başvurusu

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Makalemizde Sompo Sigorta Değer Kaybı Başvurusu nasıl yapılır detaylı olarak anlattık. Çift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir.

İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir. Daha önceki yazılarımızda farklı sigorta şirketlerinden araç değer kaybın tazminatının nasıl anlatıldığını anlatmıştık. Bu yazıda araç değer kaybının Sompo Japan Sigorta A.Ş. ‘den alınabileceğini anlatmaya çalıştık.

Sompo Sigorta Değer Kaybı Başvurusu

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kusurlu araç malikinin de Sompo Japan Sigorta A.Ş.’ye veya başka bir sigorta şirketine aracını sigortalattığı varsayılmaktadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

Sigortacı: Sompo Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Sompo Japan Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Sompo Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

Sompo Sigorta İstanbul merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Sompo Sigorta A.Ş. ‘nin web sitesinden almış olduğumuz bilgilere göre şirketin Genel Müdürlüğü; Rüzgarlıbahçe Mah. Cumhuriyet Cad. Acarlar İş Merkezi No: 10 C Blok 34805 Kavacık – Beykoz İSTANBUL adresinde bulunmaktadır. Sompo Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası https://www.sompojapan.com.tr ; telefon numarası da 0850 250 81 81‘dir. İletişim bilgilerinin güncelliğini yitirmiş olabileceğinden şahsi başvuru yapacaksanız lütfen resmi web sitesi üzerinden teyit sağlayınız.

Gerçekleşen çift taraflı  trafik kazası sonrasında Sompo Sigorta A.Ş’ye şahsen başvuru yapabileceğiniz gibi ARAÇ DEĞER KAYBI DANIŞMANI olarak tarafımızdan müşavirlik ve danışmanlık hizmeti alarak tazminatınıza da kavuşabilirsiniz.

Sompo Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905  numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın Sompo Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır.

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

5 Yorum

 • Merhaba,
  Ben İstanbul’dan Hilmi Sayar. Aracıma İstanbul, Beylikdüzü’nde bir başka araç çarptı. 16.500 Tl hasar oluştu. Karşı tarafın aracının sigortası Sompo Japan’mış. Hasarı karşıladılar. Araç değer kaybını arkadaşımdan duydum. Birlikte başvuru yaptık. Aradan 40 gün geçmesine rapmen ödeme alamadık. Bana yardımcı olur musunuz? Aracım 2015 model Toyota Corolla 68.000 km. Daha önce bir kazası yoktu. Bu kazada sağ arka kapı, çamurluk ve arka tampon hasar gördü.

  • Merhaba Enes Bey,

   Kazanız geçmiş olsun. Araç değer kaybınızı hesaplayabilmemiz için bir takım bilgi ve belgelere ihtiyacımız bulunmaktadır. 0543 65 65 905 numaralı telefondan ya da bu sayfanın başında sağ köşede yer alan araç değer kaybı iletişim formunu veya https://degerkaybidanismani.com/arac-deger-kaybi-basvurusu/ adresindeki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız size en kısa sürede dönüş yapacaktır. Bilgi ve belgeler incelendikten sonra net cevap tarafınıza verilecektir.

   Enes Bey, Sompo Japan sigorta ne yazık ki genelde araç değer kaybı için ödeme yapmamaktadır. Araç değer kaybı için hukuki süreç çerçevesinde yasal aksiyon gerçekleştirmek gerekmektedir.

   Araç değer kaybı hesaplaması sonucunda bir rakam çıkıyorsa bu süreç için sözleşme ve vekaletname sürecine geçilmektedir. Tarafımıza çıkarmış olduğunuz vekaletname ile birlikte işlemler tarafımızca başlatılmaktadır. Sompo Japan Sigorta’dan araç değer kaybınızı tahsil edebiliriz.

   Saygılarımızla
   Araç Değer Kaybı Danışmanı

 • Benim aracıma 3 hafta önce kırmızı ışıklarda beklerken başka bir araç arkadan vurdu. Aracım 2015 model opel insigna aracımın bagaj kapağı, arka tamponu değişti, bagaj havuzunda da sanırım işlem yapılmış. 10.000Tl’yi aşkın sanırım hasar bedeli çıkmış. Araç değer kaybını almak istiyorum. Ne yapmamız gerekiyor? Karşı aracın trafik sigortası Sompo Japan Sigorta’ymış. Benim kaskom AXA sigorta. Teşekkürler

  • Merhaba Hasan Bey,

   Öncelikle kazanız için geçmiş olsun.

   Bahsetmiş olduğunuz anlatım sonucunda aracınızın ciddi bir değer kaybına uğradığı kanaatindeyiz.
   Aracınızın ne kadarlık bir değer kaybına uğradığını hesaplayabilmemiz ve sonucunda tarafınıza dönüş yapabilmemiz için lütfen tarafımıza 0543 65 65 905 numaralı telefondan ya da iletişim formunu doldurarak tarafımıza ulaşınız.
   Tarafımızca size en kısa sürede detaylı bilgi verilecektir.

   Saygılarımızla

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?