Sigorta Şirketleri

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Doğa Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı Tazminatınızı Doğa Sigorta’dan Nasıl Alabilirsiniz?

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Çift taraflı bir trafik kazası sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasar sonucunda aracınız bir takım onarıma maruz kalmaktadır. Bu onarım sonucunda aracınızın piyasa değeri aynı kilometre model araçların rayiçlerine göre düşüş göstermektedir. İşte bu düşüklüğe araç değer kaybı adı verilmektedir. Bu yazıda araç değer kaybının Doğa Sigorta A.Ş. ‘den alınabileceğini anlatmaya çalıştık.

Araç değer kaybı gerçekleştikten sonra iki yıl içinde aracın değer kaybının tahsili için gerekli işlemleri başlatmak gerekmektedir. İşte bu süreçte Araç Değer Kaybı Danışmanı kazazedelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Araç değer kaybı kimlerden alınabilir? Araç değer kaybı kimlerden istenebilir? Araç değer kaybı sorumluları kimlerdir? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Bu yazımızda araç değer kaybının Doğa Sigorta Anonim Şirketi (A.Ş.)’nden nasıl tahsil edilebileceğini açıklamaya çalışacağız.

Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası, halk arasındaki adıyla Trafik Sigortası; araç sahiplerinin olası bir kaza durumunda üçüncü kişilerin uğramış oldukları zararın teminat limitleri dahilinde karşılanması amacıyla yaptırılan bir sigortadır. Kusurlu araç malikinin de Doğa Sigorta A.Ş.’ye veya başka bir sigorta şirketine aracını sigortalattığı varsayılmaktadır.

Günlük hayatta hemen her gün etrafımızda maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığını görüyoruz. Ne yazık ki bazen bu kazaların tarafı da olabiliyoruz. İşte bu kazalarda ortaya çıkan zararı kusurlu olan araç/sürücünün Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası karşılıyor.

Araç değer kaybı da bir tür maddi zarar olarak kabul edilmektedir. Yargıtay’ın yerleşik içtihatları sonucunda Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları Tebliği içerisine de girerek kendisine mevzuat bağlamında yasal dayanak edinmiştir.

Araç Değer Kaybı – Doğa Sigorta A.Ş.

Çift taraflı maddi hasarlı trafik kazasının oluşumuna neden olan aracın sigortacısı yani sigorta şirketi Doğa Sigorta A.Ş. ise Araç Değer Kaybı Danışmanı sizin adınıza tüm işlemleri ve süreci yöneterek uğramış olduğunuz araç değer kaybı maddi zararını tazmin ettirecektir.

Doğa Sigorta A.Ş. Türkiye’de faaliyette bulunan ve Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortası / Trafik Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili olan 40 sigorta şirketinden biridir.

Araç Değer Kaybı İletişim

Doğa Sigorta İstanbul  merkezli Türk mevzuatına uygun bir şekilde Türkiye’de Hazine Müsteşarlığı’nın denetiminde faaliyetlerini devam ettirmektedir. Doğa Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü; Spine Tower No:243 Büyükdere Cad., 34394 Maslak – İSTANBUL  adresinde bulunmaktadır. Doğa Sigorta A.Ş. ‘nin resmi web sayfası www.dogasigorta.com ; telefon numarası da 0212 212 36 42‘dir.

Doğa Sigorta Anonim Şirketi başta olmak üzere sigorta şirketleri yürütülen süreçler teknik bilgi, dikkat ve süreklilik gerektirmektedir. Hele ki konu araç değer kaybı, maddi tazminat olunca süreç daha da hassaslaşmaktadır. İşte bu zorlu süreci Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizin adınıza takip edelim. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905 numaralı telefon ile ya da Araç Değer Kaybı Başvurusu adresinde bulunan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Not: Araç Değer Kaybı Danışmanı’nın Doğa Sigorta A.Ş. ile herhangi bir organik bağı, anlaşması bulunmamakta olup; mağdurların lehine olacak şekilde kendi nam ve hesabına çalışan bir firmadır

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

13 Yorum

 • Merhaba,

  2018 model Passat marka aracıma bundan 3 hafta önce aracıma park halindeyken evimin önünde kimliğini polis marifetiyle sonradan tespit ettiğimiz kişiler alkollü ve ehliyetsizken çarptılar. Aracımda 38.000TL hasar oluştu. Aracımı kaskodan yaptırdım. Değer kaybını almak için ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

  • Merhaba Dursun Bey,

   Öncelikle kazanız için çok geçmiş olsun. Kaza sebebiyet evren aracı ve kişilerin polis yoluyla tespit edilmesi sizin açınızdan oldukça iyi olmuş.

   2018 ve 2019 yılı trafik sigortaları teminat limiti 36.000TL’dir. Gerçekleşen kaza sonucunda aracınızda oluşan 38.000,00TL’lik hasarın 36.000TL si karşı aracın trafik sigortasından alınacak olup artan 2.000TL için kasko şirketiniz karşı araç sürücüsü ve araç sahibine rücu edecektir.

   Araç değer kaybı bağlamında düşünüldüğünde ise karşı aracın trafik sigortasında teminat kalmadığı için bizzat karşı araç sahibi ve sürücüsüne başvurmanız gerekiyor. İcra takibi yapabileceğiniz gibi asliye hukuk mahkemelerinde dava da açabilirsiniz. Araç değer kaybı ile birlikte ikame araç bedelini de aynı davada talep edebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

   Uzman danışmanlarımız ve ekibimiz aracılığıya destek almak isterseniz 0543 65 65 905 numaralı telefondan tarafımıza ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla

   • Tekrardan Merhaba,

    Araç Değer Kaybı Danışmanı firmasında çalışan uzmanlar hemen yardımcı oldular. 1 hafta içerisinde ekspertiz raporu ile birlikte gerekli evrakları toplayıp karşı tarafa icra takibi yapmamızı sağladılar. Adamlar da hemen ödemeyi yaptı.

    Teşekkürler Araç Değer Kaybı Danışmanı

    • Merhaba Dursun Bey,

     Sizin gibi kıymetli bir şahsa yardımcı olabildiysek bizler için ne mutlu!
     Araç değer kaybı bedeli ile ikame araç bedelinizi bizim vasıtamızla tahsil ve tazmin ettiğiniz için ve bu sayfadaki güzel yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederiz.

     Kazasız günler dileriz.

     Saygılarımızla

 • Merhaba,

  Ben Doğa Sigorta’ya araç değer kaybı için başvuruda bulundum. 1 ay geçmesine rağmen halen bana bir geri dönüş yapmadılar. Aracım 2017 Model Passat. Sağ iki kapısı değişti. Araç değer kaybı tahsili için bana yardımcı olur musunuz? Araç değer kaybı için görüşmek istiyorum.

  • Merhaba Hanifi Bey,

   Öncelikle kazanız için geçmiş olsun. Doğa Sigorta A.Ş.’nin araç değer kaybı ödemelerinde mağdurlara kazazedelere ne yazık ki bir takım sorunlar çıkardığı kamuoyunda son dönemde sürekli olarak konuşulmaktadır. Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere hizmet vermekten onur duyarız. Bu çerçevede aracınızın değer kaybı yaşadığını söylemek mümkündür. Sizler gerçekleşen kazada tam kusurlu da değilseniz bu takdirde değer kaybı alınabilir. Lütfen 0543 65 65 905 numaralı telefondan iletişime geçiniz ya da araç değer kaybı başvuru formunu doldurunuz. Uzmanlarımız en kısa sürede geri dönüş sağlayacaktır.

   Saygılarımızla

 • Benim 2015 model Ford Kuga jeepime arkadan vurdular. Bagaj kapağı değişti. Bagaj havuzunda da düzeltme yaptılar. Doğa sigorta araç değer kaybını ödemiyormuş dediler. Ben ne yapmalıyım. Araç değer kaybımı tahsil etmek istiyorum. Teşekkürler.

  • Merhaba Hasan Bey,

   Öncelikle kazanız için geçmiş olsun. Bugüne kadar Doğa Sigorta A.Ş.’nin taraf olduğu araç değer kaybı uyuşmazlıklarında birçok kazazedeye ve mağdura yardımcı olduk. Sizlere de bu çerçevede yardımcı olmaktan onur duyarız. Aracınızın anlatımınız çerçevesinde değer kaybı yaşadığını ön inceleme çerçevesinde söyleyebiliriz. Ancak tam anlamıyla bir cevap verebilmek için eksper incelemesi gerekmektedir. Bu çerçevede uzmanlarımızla görüşmek için lütfen 0543 65 65 905 numaralı telefondan ya da araç değer kaybı başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede geri dönüş sağlayacaktır.

   Saygılarımızla

 • Sayın araç değer kaybı danışmanı,

  Aracımızda 17.000TL’lik onarım oldu. Aracım BMW 116 2015 model ve şu an 83.000km’de çamurluk ve kapıda onarım yapıldı. Değer kaybı almak istiyorum ancak vakit ayıracak da çok zamanım yok ne yapmalıyız?

  • Merhaba Bayram Bey,

   Öncelikle kazanız için geçmiş olsun. Gerçekleşen kazada tam kusurlu değilseniz teorik olarak araç değer kaybı tazminatı alabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen tarafımızla iletişime geçiniz. Doğa Sigorta’dan araç değer kaybı tazminatı alma noktasında uzmanlarımız silere ellerinde geldiğince en iyi şekilde destek sağlayacaktırlar.

   Saygılarımızla

 • Merhabalar,

  2011 model BMW aracıma arkadan vurdular. Bagaj kapağı, çamurluklar tamirat gördü. Aracım 52bindeydi. Satmayı düşünüyordum ama şu an kaza yüzünden değeri 5-10 TL arası düştü. Kusur tamamen karşı tarafa ait. Değer kaybı alabilir miyim? Yardımcı olur musunuz?

  • Merhaba Mehmet Bey,

   Kazanız için öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.
   Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin her bir yanında kazazedelere destek olmaya çalışıyoruz. Anlatımınızdan çıkardığımız üzere araç değer kaybı tazminatı alabilirsiniz. Bununla ilgili olarak uzmanlarımız size destek sağlayacaktırlar. Lütfen 0543 65 65 905 numaralı telefondan bizimle iletişime geçiniz ya da başvuru formunu doldurunuz.

   Saygılarımızla

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?