Makaleler

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nden Trafik Sigortası Teklifi Alma

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, sigorta şirketlerinden sigortalara ilişkin poliçe, zeyil, hasar kayıtlarının elektronik olarak transfer edilip bilgilerin toplandığı merkezdir. Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak bu yazımızda sizlere ücretsiz bir şekilde Trafik Sigortası teklifinin nasıl alınacağını uygulamalı olarak anlatacağız.

İlk olarak Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi‘nin internet sayfasına giriyoruz. Bu sayfada trafik kazaları, trafik sigortaları, poliçeler, kaza tutanakları gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

SBM Trafik Sigorta Teklifi

 

İkinci olarak üst sekmelerde yer alan Hizmetler başlığının altındaki Trafik Sigortası Teklifi‘ni tercih ediyoruz.

SBM Trafik Sigorta Teklifi 2

 

Açılan yeni sayfada kimlik tipi, kimlik numarası, plaka bilgilerinin olduğu bir sayfa açılmaktadır. Kimlik tipleri 3 adettir; TC kimlik numarası, vergi kimlik numarası ve yabancı kimlik numarasıdır. Bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra aşağıda yer alan Teklif Al butonuna basıyoruz.

SBM Trafik Sigorta Teklifi 3

 

Açılan yeni sayfada sistemde kayıtlı olan tüm sigorta şirketlerinin fiyat teklifleri görüntülenmemektedir. Bu işlem yaklaşık 6-7 dakika sürmektedir. Süreç tamamlandıktan sonra tekliflerin geçerlilik süresi 24 saattir. 24 saat içerisinde tekliflerden yararlanabilmektesiniz. Yine ek olarak trafik sigortası teklifinden yararlanmak için poliçenizin bitiş tarihine 1 ay kalması gerekmektedir.

SBM Trafik Sigorta Teklifi 5SBM Trafik Sigorta Teklifi 6SBM Trafik Sigorta Teklifi 7

Alınmış olan tekliflerle ilgili olarak sigorta şirketleri değişiklik yapma hakkına sahiptir. Trafik Sigortası yaptırmaya karar verdiğinizde SBM ile değil, sigorta şirketi veya acentelerle görüşme yapmanız gerekmektedir.

 
 

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?