Makaleler

Sigorta Tahkim Komisyonu Dosya Başvuru Numarası Sorgulama Öğrenme

sigorta-tahkim-komisyonu-dosya-numarasi-sorgulama-ogrenme-arac-deger-kaybi-2
Yazar

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

yargıtay arac deger kaybi arac deger kaybi

Sigorta Tahkim Komisyonu, üye sigorta şirketleri ile sigorta şirketi ile anlaşmazlığa düşen gerçek ve tüzel kişiler arasındaki hukuki uyuşmazlıkları çözmek amacıyla kurulmuştur. 15.000,00TL’ye kadar ki uyuşmazlıklar hakkında tek bir hakem karar verirken 15.000,00TL üzerindeki uyuşmazlıklarda hakem heyeti uyuşmazlığa bakmakta ve karar vermektedir. Sigorta Tahkim Komisyonu hakem ve hakem heyetlerinin vermiş olduğu kararlar İcra ve İflas Kanunu’na göre ilam niteliğinde olup başka bir ifade ile mahkeme kararı gibi olup kararın kesinleşmesi beklenmeden direk icraya konulabilecek mahiyettedir.

0543 65 65 905

Araç değer kaybı davalarında hızlı çözüm için Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvuruda bulunulduğunu daha önceki yazılarımızda paylaşmıştık. Sizin de bir sigorta şirketiyle hukuki ihtilafınız mevcutsa ve bu ihtilafınızı eğer bizim aracılığımızla ya da şahsen Sigorta Tahkim Komisyonu’na taşımızsanız başvuru numaranızı nasıl öğreneceğinizi ve başvurunuzun ne durumda olduğunu nasıl sorgulayacağınızı aşağıda yazılı ve görsel olarak anlattık.

Sigorta Tahkim Komisyonu Başvuru Numarası Öğrenme

1. Sigorta Tahkim Komisyonu’na kendinizin ya da sizin adınıza vekilinizce yapılan başvuruyu öğrenmek için öncelikle www.sigortatahkim.org.tr sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Siteye giriş yaptıktan sonra sağ köşede bulunan Başvuru Numaram Nedir? linkine tıklayınız.sigorta-tahkim-komisyonu-dosya-numarasi-sorgulama-ogrenme-arac-deger-kaybi-1

2. Başvuru Numaram Nedir? başlıklı görsele tıklayarak açılan sayfada (https://online.sbm.org.tr/sbm-tahkim/public/basvuruSorgu/sorgu.sbm) bulunan TC kimlik numarası veya vergi numarasından en az birini doldurduktan sonra poliçe numarası ya da hasar tarihinden birisini doldurmanız gerekmektedir.  Bu bilgileri doldurduktan sonra ben robot değilim doğrulamasına tıklayıp formunun altındaki ara butonununa tıklamanız gerekmektedir.

sigorta-tahkim-komisyonu-dosya-numarasi-sorgulama-ogrenme-arac-deger-kaybi-2

3. Girilen bilgilerin doğru olması halinde Sigorta Tahkim Komisyonu başvuru numaranızı öğreneceksiniz.sigorta-tahkim-komisyonu-dosya-numarasi-sorgulama-ogrenme-arac-deger-kaybi-3

Yukarıda gerçekleştirilen örnek sorgulamada başvurucunun uyuşmazlık dosyasının Sigorta Tahkim Komisyonu’ndaki başvuru numarasının 2017.E.80411 olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca uyuşmazlık dosyasının görevli hakem tarafından sonuçlandırıldığı ve kararın taraflara tebliğ edilmiş olduğu görülmektedir.

Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak zarara uğrayan tüm kazazedelerin maddi ve manevi açıdan uğramış olduğu zararları tazmin etmekten onur duyarız. Bize ulaşmak için 0543 65 65 905 numaralı telefondan, sağ üst köşede bulunan iletişim formunu doldurarak ya da https://degerkaybidanismani.com/arac-deger-kaybi-basvurusu/ sayfasındaki başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Uzmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçerek tüm yardımı sağlayacaktır.

Yazar Hakkında

1 Yorum

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?