Makaleler

Trafik Kazalarında Uzman Desteğinin Önemi

trafik-kazasi-avukati-ankara

Araç Değer Kaybı başvuru formunu doldurarak araç değer kaybı işlemlerinizi tarafımız aracılığıyla hızlı bir şekilde masraf olmadan sağlayabilirsiniz.

trafik-kazasi-avukati-ankaraGünümüzde artan araç sayısı ile birlikte trafik kazalarında da artış görülmektedir. Bu kazalar, maddi hasarlı, ölümlü ve yaralamalı olarak gerçekleşebilmektedir. Kasıtlı olarak gerçekleştirilmeyen bu tür kazalar nedeniyle maddi ve manevi kayıplar oluşabilmektedir. Maddi hasarlı bir kazada, aracınızın hasar onarım masrafları, değer kayıpları sizleri zarar uğratabilir. Örneğin satışa çıkardığınız aracınıza bir araç çarptığında, kazaya karıştığından dolayı satış fiyatınızda azalma olacak ve bu sizi zarara uğratacaktır. Maddi hasarlar bir şekilde karşılanabilmektedir. Ancak kazada yaralandıysanız veya araç içerisindeki bir kişinin ölümü ile sonuçlandıysa maddi hasara ek olarak bir de manevi kayıplarınız olacaktır.

Bir örnek verecek olursak, yaralanmalı bir kaza geçirdiniz ve kolunuzdan ciddi bir darbe aldınız. Kolunuzun çalışma oranı %100’den %10’lara düştü ve bu durum yüzünden işinizi yapamaz hale geldiniz. Bu noktada kesinlikle bir uzman desteği almanız gerekmektedir.

Bireysel olarak yapacağınız başvurularda zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Yanlış başvuru yapılan kurumlar, düşük-yüksek tutarlarda hesaplanmış tazminatlar sizi ikinci bir zarara sokabilir. Ek olarak bir de zaman kaybetmiş olursunuz. Örneğin sigorta şirketleri yapılan başvurulara ya çok düşük ödemeler yapmakta ya da ödeme yapmamaktadır. Sigorta şirketine yapılan başvurularda maddi kayıplarınız için tek tek hesaplama yapılmalı ve rapor hazırlanmalıdır. Bu işlemin yapılması için uzmanlarla görüşmeniz, sürecin problemsiz devam etmesi için önem teşkil etmektedir.

Kendinizin yapacağı başvuruların yanı sıra bir de zaten mağdur olan kişilere yanlış ve gerçek olmayan bilgiler vererek yönlendiren, dosyayı en kısa sürede sonuçlandıracağını iddia eden bireyler var. Böyle bir durumda mağdur bireylere hukuki işlemler hakkında bilgisi olmayan, zaten mağduriyeti olan bireyi daha fazla zarara uğratan kişilere karşı daha dikkatli olunması gerekmektedir.

Bu noktada tüm trafik kazalarından alınacak olan sigorta tazminatları ve davalar noktasında bir avukat desteği almanızı tavsiye ediyoruz. Trafik kazalarında çokça dosya görmüş, alanınla akademik çalışmalar yapmış, uzman avukatlarla çalışmanız bu süreçte çok önemlidir. Çünkü alanı dışında hizmet veren bir avukat, doğru mahkemeye davayı açmazsa 5 ayda sonuçlanabilecek olan dava, 1-2 yıl sürebilir.

Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak bizler de tüm trafik kazalarında mağdurun zararının giderilmesi için işlemler yapmaktayız. Hem sigorta şirketlerine hem de tahkim komisyonuna yapılan başvurularda danışmanlık hizmetimizin yanı sıra avukatlık danışmanlığı da alarak sizleri en üst seviyede hizmet vermek için çalışmaktayız.

Araç Değer Kaybı Tahsil Süreci ile ilgili daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Yazar Hakkında

Değer Kaybı Danışmanı

Değer Kaybı Danışmanı, 10 yılı aşkın bir süredir araç değer kaybı konusunda uzmanlaşmış bir danışmanıdır. Kaza sonrası aracınızın ikinci el piyasa değerinde meydana gelen düşüşü telafi etmek için size yardımcı olabilir.

Değer Kaybı Danışmanı, sigortacılık alanındaki geniş deneyimine ve araç değer kaybı konusundaki uzmanlığına dayanarak, sizin için en iyi tazminat miktarını almanızı sağlayacaktır.

Bir Yorum Yap

Konuşmaya başla...
1
Merhaba, Araç Değer Kaybı Danışmanı olarak sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?